I’ve recently gotten in to bread making which I really enjoy. I also started making my own laundry soap again. These are both things we use a lot of and making myself is definitely cheaper. Yesterday I made my own chicken broth, which I use a ton of, and was incredibly disappointed with the taste and the amount I got out of it. What have you found doesn’t make sense to do yourself and what was a huge money saver?
September 06, 2020 at 08:59PM