Type something and hit enter

ads here
On
advertise here

I just cooked a pot of chili. I ran the numbers, and I spent $3.25/serving just on the infringements. I even went pretty cheap, too (no fresh veggies, no peppers, no expensive hot sauces...)

In my city a large chili at Wendy's is $2.99.

Why am I sending time and money on utilities to cook, chill, and freeze my own chili when I can get comparable chili on demand for less money?

Does anyone know if other deals like above?

Another favorite cheap meal is getting a triple hashbrown with chili at Waffle House. It's easily two meals, and it's under $4



October 17, 2018 at 11:38PM

Click to comment