Type something and hit enter

ads here
On
advertise here

We shop from Costco once every 1-2 months and the smaller grocery stores 1-2 times every month.

Whenever I go shopping, I always kick myself for not remembering how much a particular thing cost the last time we bought it.

We don't really keep receipts organized and I haven't fully paid attention to prices between tripa. I do compare cost per unit between different packs and products (e.g. $6 for 1 lb vs $10 for 2 lb)

How do you guys keep of whether or not you're getting a good deal?



March 15, 2023 at 08:12PM

Click to comment