Type something and hit enter

ads here
On
advertise here

Today I spent $150 on groceries for 1 Person:

Relish $2.29
3 cans of corn $3.75
Frito chip pack $7.99
5 packs of ramen $4.95
Frosted Flakes cereal $4.99
Mustard $2.69
Cheddar cheese $3
Provolone cheese $3
Eggs $3
Milk $1.99
2 Orange juices $6
Waffles $2.99
2 packs Hot pockets $5

3 Frozen pizza $11.97
Bread $1.99
Hotdog bun $3
Burger bun $4.99
Hostess donuts $2
3 Steaks $16.78
2 packs Turkey patties $11.98
Honey ham sandwich meat $4.99
Turkey breast sandwich meat $4.99
Hotdogs $4.99
Grapes (2.5 lbs) $7.18
3 Prepared salads $9.99
5 Bananas $1.84
5 Tomatoes $4.75
Clementine pack $2.97

$146.88 Total

This does not include dinner, which I don't have to make. This list doesn't include anything fancy. burgers, hotdogs, pizza, sandwiches, ramen, snacks, juice, occassional steak and staples such a salad, fruit, eggs, cereal and milk. Why is the total almost coming up to $150?



November 25, 2019 at 08:41PM

Click to comment