I recently did an excel sheet of the nuts that my husband and I buy as they are one of our pricier snacks that we buy on a bi-monthly basis. I compared my local Stop & Shop prices to Amazon prime/pantry as well as Nuts.com. Nuts.com was significantly cheaper when it came to per lb prices. We will be switching over to this source in order to save money this coming year for snacks. Also, if you buy Vermont Meat Sticks, Amazon was the winner if you buy in bulk which saves you close to $5 when you buy 24 at a time.
December 31, 2016 at 11:32PM