For 2 people I’ve been spending $70 per week. Which is far less than in the past, when I would spend whatever I feel like.
I use my phone to calculate as I go through the aisles. Compare the price per ounce, use coupons, and use a 2% rewards credit card(pay off immediately, don’t get charged interest).
How much do you spend? What tips do you have to save?
June 19, 2021 at 10:05AM