Type something and hit enter

ads here
On
advertise here

I found that 20lbs of rice is about 2x cheaper than noodles Calories Per Dollar.

I'm pretty good with keeping food costs low, so this theoretically costs me an extra 200$/year per person in my family.

Someone posted about buying a spaghetti maker and how horrible a decision that was, but flour is cheaper than rice.

Any suggestions on getting noodles cheap?



April 25, 2018 at 08:53AM

Click to comment