I had never done rock climbing until last month a new indoor rock climbing place opened up nearby. I had no expectations but I was a bit surprised by how expensive it got. A one day pass was $25, supplies rental was $10, safety class was $25. Well since I was new, the one day pass was really only good for about an hour as I was burnt out by the end. So I spent $60 on one hour of fun. I go to the gym and that's how much I spend for a couple of months.
March 14, 2017 at 01:45PM